Miniklere Eğlenceli Diyabet Eğitimi

Medical Park İzmir Hastanesi, Boğaziçi Koleji Anasınıfı öğrencilerine yönelik “Sağlıklı Gelecek, Bizimle Gelecek” sloganıyla diyabet farkındalık eğitimi düzenledi. Anasınıfı öğrencisi 35 minik oyunlar oynayarak, çizgi film izleyerek diyabetin ne olduğu, tedavi yöntemi ve sağlıklı beslenme konularında bilgi sahibi oldu.

Medical Park İzmir Hastanesi Diyabet Eğitim Hemşiresi Sevgili Çağlayansudur tarafından minik öğrencilere verilen eğitimde, dengeli ve sağlıklı beslenmek için et, süt ve süt ürünleri ile meyve, sebze, tahıl ve baklagil yemeleri öğütlendi. Çağlayansudur, çocukların doğru beslenme konusunda öğrendiklerini hayat boyu uygulamasının önemine vurgu yaptı.

Oyun Oynayarak Öğrendiler

Boğaziçi Koleji Anasınıfı öğrencileri, eğitim semineri sırasında ‘elma adam’ ile oyunlar oynadı. Sağlıklı ve sağlıksız besinler, “doğru-yanlış” oyunuyla çocuklara anlatıldı. Medical Park İzmir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Özlem Ecemiş, “Çocuklarımızın sağlıklı beslenerek, sağlıklı bireyler olarak yetişmesi toplumumuz için çok önemli. Boğaziçi Koleji ile yaptığımız çalışma doğrultusunda, sorumlu hemşerilerimiz, çocuklarımıza gelişimlerini olumsuz etkileyen besin maddeleri hakkında bilgiler verdi. Yanlış beslenmenin altı çizilerek sağlıksız beslenme sonucunda oluşabilecek rahatsızlıklar anlatıldı” dedi.

Paylaş :

  • ilk yorum yapan siz olun..

  • Yorum Yapın