Anne Sütü Altın Değerinde

“Anne Sütü Altın Değerinde”

Medical Park İzmir Hastanesi, 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası nedeniyle Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde bir bilgilendirme etkinliği düzenledi. Kurulan stantta yetkili hemşireler tarafından annelere ve anne adaylarına, emzirme teknikleri ve önemi ile anne sütünün faydaları anlatıldı.

Medical Park İzmir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Özlem Ecemiş, “Hastanemiz, Sağlık Bakanlığı tarafından anne sütünün özendirilmesi ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılması konusunda yaptığı çalışmalar sonucu ’Bebek Dostu Hastane’ unvanı ile ödüllendirildi. Anne sütünün faydalarını önemsiyoruz. Altın değerinde olan anne sütü, bebeklerin özellikle ilk 1000 gününde çok büyük önem arz ediyor. Bu dönemde bebeğe verilen besinler onların tüm yaşamını etkilemektedir” dedi.

“Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor”

Dr. Ecemiş, sözlerini şöyle sürdürdü:
“1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası’nda anne sütünün önemini ve farkındalığını arttırmak amacıyla bir etkinlik düzenliyoruz. Değerli annelerimize ve anne adaylarına, anne sütünün değerini anlatarak onları teşvik ediyoruz. Hiçbir mama veya başka bir besin maddesine ihtiyaç duymadan bebeğinizi 6 ay sadece anne sütü ile besleyin. Anne sütü bebeğinizin hayat boyu koruyucusu olacak ve onların bağışık sistemini güçlendirecektir” diye konuştu.

 

Paylaş :

  • ilk yorum yapan siz olun..

  • Yorum Yapın