+90.541 399 50 50
+90.232 399 50 50

Üroloji Doktorlarına Yeni Yöntemler Anlatıldı

Prostat tedavisindeki büyük prostatlarda altın standart olarak kabul edilen HOLEP kapalı ameliyat yönteminin anlatıldığı bilimsel toplantıda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen üroloji doktorları, Medical Park İzmir Hastanesi'nde canlı cerrahi operasyonlarla bilgilendirildi.


Son 10 yılda bütün Avrupa ülkeleri ve Amerika'da yaygın olarak kullanılan HOLEP yöntemi büyük prostatlı hastaların tedavisinde yeni altın standart olarak kabul ediliyor. Ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başlanan bu yöntemin üroloji doktorları tarafından daha da yaygın kullanılması ve prostat büyümesindeki güncel tedavilerinden haberdar olmaları için Medical Park İzmir Hastanesi'nde bilimsel üroloji toplantısı düzenlendi.

Doç. Dr. Murat Arslan yönetiminde Ata Salonu'nda gerçekleşen toplantıya İstanbul, Ankara, Aydın, Denizli, Balıkesir gibi illerde çalışmakta olan üroloji doktorları katıldı. Türkiye'de üroloji alanında tecrübeli hocaların konuşmalar yaptığı toplantıda canlı cerrahiler üzerinden Holep yöntemi ve yeni gelişmeler anlatıldı. Yaklaşık 8 saat süren ve 40 kişinin katıldığı toplantının ardından katılımcılara sertifika verildi.

Daha da yaygınlaşmalı

Prostat tedavilerindeki gelişmelerin konuşulduğu toplantıyla ilgili konuşan Doç. Dr. Murat Arslan, “Prostat büyümelerinde güncel tedavi protokollerini tartıştık. Buradaki amaç dünyada uygulanan prostat tedavilerinde özellikle cerrahi tekniklerdeki gelişmeleri meslektaşlarımız ile paylaşmaktı. Paylaşımda canlı cerrahiler yaparak, güncel literatür kullanarak ve Avrupa Üroloji Derneği'nin kılavuzları eşliğinde bilimsel bir toplantı düzenledik. Toplantının içeriğindeki canlı cerrahilerde de şu an dünyada oldukça yaygın olarak kullanılan Holep yöntemini kullandık. İstanbul, Ankara, Denizli, Aydın Balıkesir gibi Türkiye'nin birçok ilinden gelen doktorların katıldığı bilimsel düzeyi çok yüksek olan bir toplantı gerçekleştirdik. Umarım bu tarz toplantılar daha da yaygınlaşır ve üroloji doktorları son gelişmelerden haberdar olup prostat hastalarına daha güncel tedavi seçenekleri sunabilirler.” dedi.

18 Eylül 2018
  • ilk yorum yapan siz olun..

  • Yorum Yapın