Sağlık Çalışanları Atatürk’ü Minnet ve Özlemle Andı

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi’nde bir tören düzenlendi. 10 Kasım saat 9’u 5 geçe tüm Türkiye’de olduğu gibi hastanede de hayat durdu. Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasının yer aldığı siyah yüz maskeleri ile hastane girişinde toplanan sağlık çalışanları, saat 9’u 5 geçe saygı duruşunda bulundu. Yazar Hanri Benazus’un açılış konuşması ile devam eden törende Benazus, “Atatürk’ü gören son insan olarak 10 Kasım’lar benim için O’nu anma değil anlama günüdür. Onun ilkelerine ve devrimlerine sahip çıkalım. Bilelim ki Cumhuriyet nimettir, onu öpüp başımıza koyalım. Yalnız 19 Mayıs’larda, 30 Ağustos’larda, 23 Nisan’larda, 29 Ekim’lerde, 10 Kasım’larda değil her zaman, her yerde ve her ortamda birbirimize daha çok kenetlenelim. Her gün daha da çoğalarak ulu önderimizin izinden dinlenmeden yola devam edelim. Ne mutlu bizlere ki Mustafa Kemal gibi bir meşalemiz var.” dedi.

İEÜ Medical Park Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken de “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82’nci yıl dönümünde özlemle anıyoruz. Kurtuluş Savaşı sürecinde mesleklerine devam eden hekimler aynı zamanda cephede canla başla mücadele etmişlerdir. Öyle ki İstanbul’dan Çanakkale’ye gelen Tıbbiye 1. sınıf öğrencilerinin hepsi, bir gecede şehit olmuştur. Şimdi de hekimler başta olmak üzere tüm sağlık çalışanları, kendi sağlıklarını hiçe sayarak koronavirüsle en ön cephede savaşa devam ediyor. Atatürk’ün “Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz.” sözünü bugün bir kez daha hatırlayarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

“O An” Fotoğraflarla Tekrar Hatırlandı

Mustafa Kemal Atatürk’ü gören en son kişi olarak bilinen ve Atatürk fotoğraflarından oluşan en büyük fotoğraf koleksiyonuna sahip Yazar Hanri Benazus hastane lobisinde bir sergi açtı. “O An” isimli fotoğraf sergisi, Atatürk’ün Dolmabahçe’de vefatından, Anıtkabir’e kadar olan yolculuğuna tanıklık ediyor.

10 Kasım 2020
  • ilk yorum yapan siz olun..

  • Yorum Yapın