Kalp ve Akciğerine Yapışık 8 cm Kitle Çıktı

İzmir'in Karabağlar ilçesinde yaşayan 2 çocuk babası Tayfun Öztürk'ün (40), kalp ve akciğerine yapışık vaziyette yer alan 8 cm'lik kitle, Medical Park İzmir Hastanesi’nde gerçekleştirilen zorlu ameliyatla çıkartıldı.

2014 yılında midesinde kitle olduğunu öğrenen İnşaat operatörü Tayfun Öztürk, kitlenin alınması için bir araştırma hastanesinde ameliyat oldu. İki çocuk babası olan ve bir kız çocuğu daha bekleyen Öztürk, beş yıl sonra rutin kontroller sırasında akciğerine ve kalbine yapışık vaziyette başka bir kitle daha olduğunu öğrendi. Kitlenin zor bir bölgede olmasından dolayı başvurduğu doktorlar tarafından ameliyat edilmeyen Öztürk, çareyi Medical Park İzmir Hastanesi'nde buldu.

Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi ve Kardiyoloji Bölümü doktorlarının birlikte girdiği multisipliner ameliyat ile ilgili bilgi veren Op. Dr. Mutlu Ünver; "4 yıl önce de mide tümöründen ameliyat olan hastanın tümörü bu kez kalbe ve sol akciğerine bitişik olarak göğüs kafesinde tekrarladı. Gittiği yerlerde ameliyatın çok riskli olduğu söylenince hasta fikir almak için bize başvurdu. Onkoloji konseyinde tartışılan hasta için genel cerrahi göğüs cerrahisi ve kalp damar cerrahisi ekipleri ameliyat olabileceği ve tek şansının bu olduğu belirtildi. Bunun üzerine hastamız doğacak olan çocuğunu sağlıkla kucağına almak için ameliyata karar verdi. Farklı bir kesi ile tümör çıkarıldı ve frozen yöntemi (acil patoloji çalışması) ile tümörün tamamen çıkarıldığı teyit edildi. 4 saatlik ameliyat sonrası hasta 3 gün içinde evine sağlıkla gönderildi." dedi.

"Doğacak çocuğum aklıma geldi"

Ameliyat sonrası sağlığına tekrar kavuşan Tayfun Öztürk, "Zor bir ameliyat olacağı için cesarete ihtiyacım vardı. Eşimin 5 aylık hamile olması, doğacak kızım aklıma geldi. Onun için ve ailem için yaşamam gerekiyordu. Doktorlarımın da motive etmesi üzerine ameliyat olmaya karar verdim. Şu an sapasağlamım. Ameliyatta emeği olan Mutlu Ünver, Şafak Öztürk ve Melih Kaptanoğlu hocama çok teşekkür ediyorum. Ailemle birlikte daha sağlıklı yarınlar bizi bekliyor." dedi.

24 Temmuz 2019
  • ilk yorum yapan siz olun..

  • Yorum Yapın