İŞKUR’un Mesleki Eğitim Projesi Desteği ile 10 Yılda 903 Genç İstihdam Edildi

İEÜ Medical Park İstihdamda Öncü

10 yıldır vermiş olduğu kaliteli sağlık hizmeti ile İzmir’e değer katan İEÜ Medical Park Hastanesi, İŞKUR’un gerçekleştirdiği Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) ile kurulduğu yıldan bu yana 903 gence istihdam sağladı.

En son olarak 25 gencin istihdam edildiği işbaşı eğitim programı, İŞKUR İzmir İl Müdürü Kadri Kabak, Karşıyaka Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Muavinleri Fidan Gül Sürekli, Gülnur Ölçer ve İEÜ Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba’nın katılımlarıyla gerçekleşti.

“Türkiye 1.si Olduk”

İEÜ Medical Park Hastanesi Ata Salonu’nda gerçekleşen organizasyonda, gençlere yeni iş hayatlarında başarılar dileyen Kabak, “Biz İEÜ Medical Park İzmir Ailesi ile birlikte büyüdük ve İŞKUR olarak kendimizi bu ailenin bir parçası olarak hissediyoruz. 2012 yılından bu yana İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi ile birlikte işbaşı eğitimleri ve diğer aktif işgücü hizmetlerinden yararlanılması konusundaki çalışmaları birlikte yürütüyoruz. Bu çalışmaların sonucunda İzmir İŞKUR Müdürlüğü olarak kendi grubumuzda Türkiye birincisi olduk. Bu başarıda en büyük pay sahibi ise 903 kişiyi bu programla istihdam eden İEÜ Medical Park Hastanesi’dir.” dedi. Törene katılan genç çalışanlara seslenen Kabak, “Sevgili gençler, bu süreç içerisinde böylesine önemli bir ailede yer alacak olmanız kariyerinizin başlangıcı için önemli bir adım olacaktır. İnsan sevdiği işi yapar yaptığı işi de severse ömür boyu çalışmazmış derler. Dolayısıyla yaptığınız işi sevdiğiniz ve değer verdiğiniz sürece iş hayatı insanı asla ve asla yormaz. Ben bu programın gerçekleşmesinde katkıda bulunan tüm ekip arkadaşlarımıza, İEÜ Medical Park Hastanesi’ne, Karşıyaka Halk Eğitim Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyorum. Geleceğiniz aydınlık olsun.” diye konuştu.

Yeni Mezun Gençlere Destek

İEÜ Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba ise kariyer hayatına başlamaları konusunda gençlere destek olmaktan büyük gurur duyduklarını dile getirdi. Eğitime verdikleri önemden bahseden Kubba, “Bu vizyon ile hastane bünyesinde İEÜ MP Akademi projesini hayata geçirdik. Bu proje ile birlikte dışarıya da eğitim konusunda hizmet veren bir kurum olacağız. Üzülerek belirtmek istiyorum ki ülke olarak eğitilmiş insan konusunda büyük sıkıntılarımız var. Biz bu durumun bilincinde olarak elimizi taşın altına koymaktan çekinmedik. Çoğu kurum yeni eleman alma konusunda çekimser davranırken biz 10 yıldır birçok gencin kariyer yolculuğuna başladığı ilk yer olduk. Onları kurumumuzda eğiterek alanlarında donanımlı hale getirdik. Gençlere istihdam sağlamaktan dolayı çok gururluyuz. Kurulduğumuz yıldan bu yana iş başı süreçlerinde İŞKUR bize her konuda yol gösterici oldu.” diye konuştu.

Eğitim programının sonunda İEÜ Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba, İŞKUR İl Müdürü Kadri Kabak’a teşekkür plaketi takdim etti.

22 Nisan 2021
  • ilk yorum yapan siz olun..

  • Yorum Yapın