İEÜ Medical Park’ta Hemşireler Unutulmadı - Hemşireler Haftası Kutlandı

İEÜ Medical Park Hastanesi'nde 279 kahraman hemşire çalışıyor. Pandemi koşulları nedeniyle Dünya Hemşireler Günü ve Hemşireler Haftası, üst yönetim ile sorumlu hemşirelerin katıldığı sade bir törenle kutlandı.

Törende konuşan Hasta İyileştirme ve Bakım Hizmetleri'nden sorumlu Başhekim Yardımcısı Özlem Ecemiş, "Tarih boyunca hemşirelik acıların dindirilmesinde, hastanın şifa haline kavuşmasında bakım veren en önemli unsur oldu. Modern tıp uygulamalarının, tıbbi teknolojilerin artmasına rağmen hemşirelik bakım hizmeti vererek, şefkat göstererek sağlık hizmetlerinin en önemli varlığı olmaya devam edecektir. Hemşire aklıyla duyar, kalbiyle görür, bilgisiyle tedavi eder. İnsanların yaşam kalitesini artıran ve insanı en fazla mutlu eden konu yardımseverlik. Biz işimiz gereği doğal olarak bu şansa sahibiz. Bu kutsal mesleği icra ederken hiç bir zorluktan kaçınmayan tüm hemşirelerimizin Hemşireler Günü'nü kutluyorum" dedi.


Başhekim Dr. Orhan Satılmaz ise mesleki hayatı boyunca hemşirelerle çalışmaktan gurur duyduğunu belirterek "Sağlık hizmeti ekip işi ve bu işi hemşirelerimizle birlikte yürütüyoruz. Pandemi döneminde insanlar birbirinden uzaklaştı, birbirine dokunamadı, biz dokunduk. Ailemize dokunamadık, onların yanında olamadık ama hastalarımızın yanındaydık. Sağlık çalışanlarının yaptığı işin kıymetini anlamakta zorluk çekiliyordu. Pandemi döneminde bunun farkına varıldı. Herkes sağlığın ne kadar önemli olduğunu gördü. Hemşirelerimize de büyük görev düşüyor. Hemşirelik hizmeti bu dönemde daha fazla özveri istiyor. Bu özveriyi gösteren tüm hemşirelerimize yürekten teşekkür ederim." diye konuştu.

Son olarak hemşirelere hitap eden Genel Müdür Veysi Kubba da Hemşireler Günü'nü tebrik ederek "Tüm dünyada sağlık çalışanlarının kıymetinin bilindiği bir dönemden geçiyoruz. Hemşirelerimiz pandemi sürecinde canlarını hiçe sayarak uzun saatler boyunca hastalarımıza hizmet verdiler, vermeye devam ediyorlar. Her biri bizim kahramanımız. Çoğu zaman ailelerinden sevdiklerinden uzak kaldılar ama hastalarının başından ayrılmadılar. Her birini fedakâr ve özverili çalışmaları için tek tek kutluyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından hastanenin en tecrübeli hemşiresi Bedriye Yiğit ve en genç hemşiresi Eda Selek'e çiçekleri takdim edildi. Bedriye Yiğit, "Yıllar önce bu mesleği seçtiğim için çok mutluyum, iyi ki bu mesleği seçmişim. Hemşirelik çok sabır, özveri, sevgi ve sorumluluk isteyen çok kutsal bir meslektir. Genç hemşire arkadaşlarıma da mesleklerine dört elle sarılmalarını tavsiye ederim." dedi.

Tören sorumlu hemşirelere hediyelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

12 Mayıs 2021
  • ilk yorum yapan siz olun..

  • Yorum Yapın