İEÜ Medical Park 10’uncu Yıl Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı


İEÜ Medical Park Hastanesi’nin Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı’na ithafen düzenlediği 10. Yıl Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

Türkiye'nin dört bir yanından 146 kişinin katıldığı ve 462 fotoğrafın değerlendirildiği ‘Sağlık Çalışanları’ teması ile düzenlenen fotoğraf yarışmasında, birincilik ödülünü Antalya'dan Özgür Donmaz, ikincilik ödülünü Konya'dan Muhammet Akar, üçüncülük ödülünü ise İstanbul'dan Tolga İldun aldı.

Ege Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Grafik ABD- İFOD Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Alahattin Kanlıoğlu, DEÜ Resim İş ABD Öğretim Üyesi – İFOD Yön. Kur. Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Arif Ziya Tunç, Fotoğraf Sanatçısı Emrah Tuluk, İFOD Yönetim Kurulu Başkanı, Fotoğrafçı Seda ŞENGÖK ve İEÜ Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğr. Gör. Dr. Toros Mutlu isimlerinden oluşan jüri, yaptıkları seçim sonrası toplam 33 fotoğrafı ödüle ve sergilemeye değer buldu. Seçilen fotoğraflar, hastanenin lobisinde bir hafta boyunca ziyarete açık olacak. Ayrıca sergide İEÜ Medical Park Hastanesi sağlık çalışanları tarafından çizilen resimler de yer aldı.

“2021 Yılı Bizim İçin Manidar”

Sergi açılışında konuşan İEÜ Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba, “Hastanemizin 10’uncu yılı nedeniyle düzenlendiğimiz ‘sağlık çalışanları’ temalı fotoğraf yarışmamızın sonucunda çok güzel kareler elimize ulaştı. Türkiye’nin birçok yerinde görevlerini büyük bir gayret ile sürdüren sağlık çalışanlarını bir de fotoğraf sanatçılarımızın gözünden gördük. 2021 yılının sağlık çalışanları yılı olması ve hastanemizin 10. yılına denk gelmesi, yarışmayı bizim için daha da anlamlı kıldı. Bu vesileyle pandemi süreci boyunca yaşamını yitiren tüm sağlık çalışanlarını rahmetle anıyor, fotoğrafları ile dereceye giren tüm katılımcıları kutluyorum.” dedi.

“Değerlerini Bir Kez Daha Anladık”

Çektiği fotoğraf ile yarışmada ikincilik ödülünü alan Muhammet Akar, “Bütün sağlık çalışanlarını en içten kalbimle teşekkür ediyorum. Geçirdiğimiz son süreçte kendilerinin bizler için ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Sergilenen fotoğraflara baktığımız zaman fotoğraf sanatçılara zaten bunu en güzel şekilde bizlere göstermişler. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan ve çektiği fotoğraf ile üçüncülük ödülünü kazanan Tolga İldun ise, “Sağlık çalışanları çok zor bir yıl geçirdiler, geçirmeye de devam ediyorlar. Onlara fotoğraflarla bir nebze olsun destek olabildiysek ne mutlu bize. Sağlık alanında bu tarz yarışmalara biraz daha fazla yer verilmesi gerekiyor.” dedi.

Sergi, 22 Ekim'e kadar İEÜ Medical Park Hastanesi lobi alanında gezilebilecek.

13 Ekim 2021
  • ilk yorum yapan siz olun..

  • Yorum Yapın