Dünyanın En Güzel Ninnisini Besteliyoruz

Dünyada her 30 saniyede 1 bebek prematüre doğum sebebiyle ölüyor. Sıtma, ishal, AIDS gibi ölüm sebepleri arasında 0-5 yaş arası ölüm oranında prematüre ölümleri ilk sırada geliyor. İstatistiklere göre ülkemizde her yıl dünyaya gelen 1.5 milyon bebeğin yüzde 10’u yani 150.000 bebek prematüre olarak doğuyor
Prematüre bebek ölümlerinin nedenlerin başında erken doğumun ardından muayene eksikliği, doğumda yaşanan sorunlar, akciğer iltihaplanması ve kan zehirlenmesi gibi sebepler geliyor.
Vaktinden önce doğan bebekler, organlarının gelişimini tamamlanmadan dünyaya geldikleri için solunum yolları enfeksiyonları, beslenmede güçlük, enfeksiyonlara yatkınlık gibi sağlık sorunları yaşayabiliyor.
#engüzelninni
Gerek erken doğuma yol açan sebeplerin ortadan kaldırılması gerekse doğum sonrası bakım süreçlerinin iyileştirilmesi anlamında farkındalığı artırmak ve minik yavruları daha fazla hayata bağlamak için Medicalpark İzmir Hastanesi olarak bir kampanya başlatıyoruz.
Siz değerli takipçilerimizden dünyaya gelen yavrularınızın hayata “Merhaba” dedikleri ilk ağlamalarını kaydedip #engüzelninni etiketiyle paylaşın veya Twitter’daki @izmirmp hesabımıza mesaj olarak gönderin biz de bu ilk çığlıklardan dünyanın en güzel ninnisini besteleyelim.
Medicalpark İzmir Hastanesi Şifa Veren Sesler Çocuk Korosu Şefi ve TRT Sanatçısı Gökçe Eriş yönetiminde yapacağımız bu beste için bebeklerinin ağlama videosu / sesi gönderen tüm yeni annelerimizi özel sürprizlerimizle hastanemizde ağırlayalım. Son başvuru 16 Kasım 2018

17 Ekim 2018
  • ilk yorum yapan siz olun..

  • Yorum Yapın