“AŞK” AŞISI - Bakanlık Seslerini Duydu, Ece ve Serdal Kavuştu

Covid Aşısını Elele Oldular
İzmir’de yaşayan down sendromlu Ece Güngör (23) ile Serdal Rodoplu (36) salgından önce neredeyse her gün görüşüyordu. Koronavirüs salgını hem Ece ile Serdal’ın, hem de tüm down sendromluların sosyal hayatını etkiledi. Aylardır evlerinden çıkamayan down sendromluların tek isteği aşı konusunda öncelikli sıraya alınmaktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 27 Mart’da yaptığı açıklamasında, down sendromlu vatandaşların aşılanacağı müjdesini verdi.

Serdal Aşı İçin Ece’yi Bekledi
Bakan Koca’nın yaptığı açıklamanın ardından büyük mutluluk yaşadıklarını belirten İzmir Down Sendromu Derneği’nin başkanı, Serdal’ın annesi Gülnaz Rodoplu, “Açıklamanın ardından hemen kolları sıvadık. 2015’den önce doğan down sendromluların raporlarında “engelli” yazdığı için, il veya ilçe sağlık müdürlüğüne dilekçe ile müracaat etmemiz gerekiyordu. Ece ve Serdal için dilekçelerimizi verdik. Serdal’ın aşı randevusu 15 gün önce açıldı. Ancak Ece’yle birlikte olmak istediği için bugünü bekledi” dedi.

Hastaneye Elele Girdiler
Ece’nin de aşı randevusu açılınca vakit kaybetmeden birbirilerine kavuşmak isteyen aşıklar, 15 ay sonra İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi’nde buluştu. Hastaneye el ele giren ikili COVID 19 ilk doz aşısı olurken de birbirlerinden ayrılmadı. Ece’nin aşıdan çok korktuğunu, bu yüzden zatürre aşısını da olamadığını söyleyen anne Pervin Güngör, “Serdal’ı görmek uğruna aşıyı kabul etti. Günün neredeyse tamamını görüntülü telefon görüşmesi yaparak geçiriyorlar. Artık pandemi koşullarına uygun olarak görüşmeye başlayacaklar. Sesimizi duyan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Düğününüze Geleceğim
Ece ve Serdal aşılarını olduktan sonra, yarım saatlik dinlenme süresini de bir arada geçirdi. İkiliyi makamında ağırlayan İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba, Ece ile evlenmek istediğini söyleyen Serdal’a, “Düğününüze gelmeyi çok isterim. Böyle bir hassas bir konuda farkındalık yarattığınız için sizlere teşekkür ederim” diye konuştu.

22 Mayıs 2021
  • ilk yorum yapan siz olun..

  • Yorum Yapın